Академия Йохай
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Дворът на академията
Дворът на академията  Icon_minitimeЧет Авг 09, 2018 8:16 pm by Соларис Дредмастър

» Тук си създайте герой
Дворът на академията  Icon_minitimeНед Май 31, 2015 10:35 am by KateTood

» Спамландия
Дворът на академията  Icon_minitimeПет Сеп 12, 2014 1:57 pm by Соларис Дредмастър

» Ривърдел - елфическия град
Дворът на академията  Icon_minitimeСъб Май 10, 2014 2:13 pm by Соларис Дредмастър

» Самотната Планина
Дворът на академията  Icon_minitimeПет Апр 11, 2014 7:24 pm by Соларис Дредмастър

» Bifrost - The rainbow bridge
Дворът на академията  Icon_minitimeСря Апр 09, 2014 4:51 pm by Irridius Ar. Dreadmaster

» Empire State Building("Олимп")
Дворът на академията  Icon_minitimeСъб Апр 05, 2014 6:38 pm by Соларис Дредмастър

» Планината на боговете
Дворът на академията  Icon_minitimeСъб Апр 05, 2014 3:43 pm by Irridius Ar. Dreadmaster

» Тризъбецът на Посейдон
Дворът на академията  Icon_minitimeСъб Апр 05, 2014 12:59 pm by Irridius Ar. Dreadmaster

Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 25, на Нед Юни 25, 2017 10:47 am

Дворът на академията

2 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Дворът на академията  Empty Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Сря Апр 02, 2014 3:43 pm

Това е дворът на академията, където учениците се събират след учебните занятия, за се забавляват и разпуснат \ Smile
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Сря Апр 02, 2014 4:01 pm

Когато излезе от сянката на гората, той онемя.
<Какво се е случило тук?> (мисъл)
Гледката беше ужасяваща: стените на академията бяха порутени, на места бяха паднали изцяло, всички прозорци бяха изпочупени, оцелелите стени бяха изписани  на древен тъмен език с кръв, дворът беше целият в дупки, никъде нямаше ни най-малка зеленина, някога чистите и бистри води на езерото бяха тинясали и то се бе превърнало в блато.
<По-зле е отколкото си мислех.>(мисъл)
Статуята, която той самият бе изваял от камък преди толкова много години, беше унищожена, на мястото, на което бе седяла сега имаше само купчина камъни. Завладян от неверие и любопитство той пристъпи бавно към двора, но после се досети, че това бе грешка. Нямаше нито една тревичка по поляната, всичко беше отъпкано и прашно. Той се досети, че това беше знак, че някой беше превел огромна група хора или нещо друго през тук наскоро, затова предпочете да остане скрит в тъмнината на гората откъдето можеше необезпокояван да наблюдава двора и замъка и да види кой беше сторил това на академията. Изведнъж усети как у него се надигат гняв и желание за мъст, очите му присветнаха в тъмнината, на небето се появи светкавица, но той бързо овладя чувствата си, беше се научили да не допуска чувствата и гневът му да го водят, беше пораснал. Огледа още веднъж околността и се оттегли бързо към гората, където се покатери в короната на едно от вътрешните дървета, което му  осигуряваше прекрасна видимост към целият двор и замъка и същевременно беше добро прикритие. Седна на два клона, като скръсти крака и опря гръб в дънера и загледа, докато часовете отминаваха бавно и настъпи нощ.
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Сря Апр 02, 2014 7:28 pm

Силен проблясък във виолетово и зелено проби през далечната порта. Стоманените врати, решетките на академията се отвориха със скърцане, породено от поне години влага и ръждясване. Със силен скърцащ звук, вратата се отвори и едното от крилата рухна с дрънчене на тревясалата пътека.
С озадачено изражение и малко погнуса прескочих някакви бръшляни или други увивни растения, които бяха нанесли сериозни щети, както на портата и каменната ограда така и и на самото поле, покривайки всичко в тъмнозелено. Е, не беше толкова зле, но определено не беше поддържаната поляна с която бях свикнал... преди колко време?
Принцовете са шантава сган. Стават крале, избива ги на шеметронщина... и като решат, че всеки шашав маг, който ги е приближавал, е потенциален заговорник за трона им... не ти остава нищо друго, освен да си грабнеш шапката и куфара и да изтичаш обратно. Какво обаче ме накара да се върна точно тук, днес никой не знай. Сега обаче бях тук и вървях към един не много добре поддържан замък, в който не се е водело РП от почти.... ами от около 2 години реално време, да не отварям дума за друго.
- Някой живее ли в тая кочина?! - провикнах се прегракнало, с мрачното желание да ми отговори Мел Джоунс, сега застаряла и пропила се... не че бях отсъствал толкова дълго, но щеше да ми е приятно...
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Сря Апр 02, 2014 7:39 pm

Видя, някакво проблясване и трясък огласи всичко наоколо. Едното крило на голямата врата бе паднало и сега на поляната застана някаква изпъната, стройна личност. В тъмнината момчето не можеше да разбере, кой стой сред мрака в това изоставено място.
<Най-накрая раздвижване!> (мисъл)
Бавно и без да направи какъвто и да е звук той слезе от дървото и левитирайки на няколко см над земята сви в дясно то дървото, на което бе чакал. Не искаше да избързва, защото не знаеше кой този непознат и дали беше сам. Реши да мине през гората и когато стигне до стената на замъка, която граничеше с нея да изненада непознатия в гръб. Когато стигна определеното място, пое дълбоко въздух и без предупреждение скочи върху мъжа на поляната. След като го бе изненадал той се възползва от няколкото секунди, в който врагът му беше изненадан прехвърли едната си ръка през врата му, а с другата извади Зевс от вътрешния си джоб и го опря в десния хълбок на мъжа пред него.
- Не мърдай, ако ти е мил живота!
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Сря Апр 02, 2014 7:47 pm

Значи някой все пак живееше в тези руини. И то някой, който можеше да се прокрадне до МЕН. Не бяха много хората, които го можеха това, и още по-малко - все още живите способни на това. Като изключим и тези, които не ми бяха познати или приятели, броят се ограничаваше значително, а ако добавим тези, които знаеха за Йохай и имаха достъп, въпреки магическите защити на всички учители и Директорката... броят се свеждаше до минимума от един човек.
- Махни се от мен, Джас, на стари години си импулсивен както винаги.
Вдигнах ръка в страни от себе си, сякаш пъдех муха и червено-бяла мълния огря пространството между нас, мятайки се диво наоколо, като жива змия.
- Art of Veneficus, ultimum remissionis, Digito dolor!
Заклинанието изпращя в страни от момчето... или може би беше по-правилно да кажа вече... мъжа... звучи странно, като говоря за Джаспър като за мъж, но хей, не му се беше отразило особено времето минало между последната ни среща и сега.
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Чет Апр 03, 2014 5:20 am

Огледа мъжа пред себе си. Та това бе брат му. Усмихна се и прибра обратно оръжието си във вътрешния джоб на своето яке.
-Съжалявам, не успях да те позная братко, а колкото до мълнията, ще си призная от толкова години прекарани без магия съм позабравил какво е да се борави с тези проклетии.
Гласът му беше прегракнал от вълнението. Огледа по-добре брат си. Не се бе променил изобщо, нито изразът на лицето му, нито стилът му на обличане. Изглеждаше по нисък, но това се дължеше на факта, че Джас се беше издължил.
-Ти с какво се подвизаваше последните две години?
Огледа се, защото още го тресеше някакво чувство за предпазливост, но там нямаше никой или поне привидно.
Цялата гора беше замлъкнала след мълнията и заклинанието на Дред.
-Мисля, че трябва да намерим прикритие. Чувствам се уязвим тук на открито.
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Чет Апр 03, 2014 6:29 am

Гледах Джас, сякаш падаше от небето марсиански. Години без магия? Какво можеше да накара Джаспър Спайдюд да спре да ползва магия? Това беше едновременно смехотворно и крайно притеснително. Обърнах се към него и вдигнах яката на наметалото си в познатата висока яка.
- Не си ползвал магия ли? - попитах предпазливо. Бая ,и беше неясно защо, но реших, че като е готов сам ще ми каже.
- Аз... аз имах малко проблеми. Преди време помниш ли онзи пропаднал принц, който искаше да съм му ментор? След като не му се отдаде да се занимава с магия, се завърна при своя кралски тати. А тати взе, че ритна букета, гушна топа и се търкулна по мантинелата. Едновременно. беше отровен, пронизан и застрелян от трима различни узурпатори. В крайна сметка ги поопекох и възкачих негово величество Джеймс Калахан Седми, Крал на Швамбрания и арогантен неблагодарник. Първо, се уплаши,ч е може аз да поискам трона и реши да ме обвърже със католическата църква. 2 години учех във Ватикана и станах паладин. Много беше... весело. После обаче, някой бащин и мачин обяви кръстоносен поход срещу Гилдията на некромантите и дочули за нашите осиновители - Дредмастърите. ТА аз драснах, докато не са решили да ме екзекутират и аз се оказах в Америка, поживях малко с местно индианско племе, губейки си времето с шаманизъм. После заминах за карибите, където се запознах с една Вуду-вещица... леле какво беше! Там научих малко и тя ми каза, за нещо, ново... Елфически Друиди в Нова Зеландия. Та се наложи и до там да ходя и накрая се наврях и при Тъмните Елфи, братовчеди на друидите, които са правели сделки с демоните. След това продали наученото на гилдията на нинджите в Япония, Шиноби. ТА ходих да крада малко свитъци от тях, а повярвай, не е лесно да крадеш нещо от нинджа. И после през Индия се върнах тук, за да ти донеса това... макар, че не очаквах да те намеря тук.
С леко пукане нов предмет се появи в ръката ми.
Дворът на академията  Water_Trident
- Аз го донесох тук, за да го изследвам преди да ти го дам, а знаеш - по-вечето ми важни неща си останаха в замъка...
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Чет Апр 03, 2014 6:49 am

Изслуша Дред и се усмихна.
-Определено не си бездействал.
Погледна оръжието в ръката му. Това беше Посейдон, най-силното му магическо оръжие. Посегна да го вземе и отново да усети как силата и властта от оръжието се влива в него, единствения, на който му бе позволено да го ползва, но се сепна и отдръпна ръката си.
- По-добре го задръж докато успея отново да обуздая силите си. Преди две години когато всичко тук западна и всички се разотидоха нанякъде, аз поостанах няколко месеца тук и при едно неочаквано посещение на магьосници от Министерството на Магията, който явно са поддържали училището, а Мел и Мери са били просто наети за директорки. Та както и да е, дойдоха аз ... *засмя се и се засрами* малко ги нападнах. Навярно помниш какъв бях по онова време. И не след дълго пристигнаха голяма тълпа магьосници с цел да ме заловят. Тъй като не исках да си имам проблеми с държавата се предадох. След като разбраха, кой съм, какви дарби притежавам и повдигнаха някой обвинения, за нападение над длъжностни лица и някой стари провинения щяха да ме пратят в затвор за магьосници, но тъй като съм все още непълнолетен решиха да ме изпратят да се поправям сред елфите.
Аз разбира се се зарадвах, все пак това бяха знатен народ в великолепни бойни техники и легендарни лечителски умения, но нещата не се оказаха точно такива каквито аз смятах. В миналото елфите са били велик народ, но сега, как да ги опиша ... приличат на хипита. По цял ден само се разхождаха из горите, сееха цветя и дървета, общо взето неща, които не ме вълнуваха особено. Но бях принуден да седя при тях и те приеха отговорността си доста сериозно, не ми позволяваха да използвам магия, освен някой дребни заклинания, като телепортиране, левитация и др. от този род. На няколко пъти се налагаше да изпитвам здравината на техните въжета, с тях ми изсмукваха всичката сила и когато тя се регенерираше отново и така в продължение на година. После се поотпуснаха малко, взеха да ми имат доверие, вече бях привикнал да не използвам магия и така до миналата седмица, когато неочаквано елфическия град беше нападнат и се наложи да избягам оттам. Лутах се няколко дена из Париж и Лондон и след това дойдох тук и намерих тази съборетина.
Обърна се и се огледа още веднъж замъка.
- Мисля че някой е идвал тук и то не с добри намерения. Не мисля че е останало нещо то твоите неща.
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Чет Апр 03, 2014 7:07 am

Подсмихнах се самодоволно:
- Следвай простата логика, брат.
Подминах го и навлязох сред храсталаците. След малко се върнах с нещо, приличащо на глобус с щръкнали от него дискове, като ушите на Мики Маус.
- Много малко неща криех вътре във самия замък. Постарах се, заклинанията да са супер сериозни. Ако някой дойде да краде - идва и взима неща като този глобус на планетата Нема-такова-нещо-у-целата-вселена. А ако дойде някой, който може да намери наистина сериозни неща, тук щеше да има само дупка, голяма колкото Торонто.
Пуснах тракачията на земята.
- Възможно е да е било все пак цялото това съдебно преследване да е било само... нали се сещаш, за да те разкарат на страна и да ръчкат наоколо. На тях отдавна им се щеше, от Министерството, да конфискуват много книги и предмети от училището. Но това тук си е чиста работа на времето.
Навъсих се:
- А да има времеви смущения? Някой нарочно да е ускорявал времето тук, за да изтощи заклинания за защита или нещо подобно?
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Чет Апр 03, 2014 7:13 am

-Всичко е възможно. Не мога да усетя защитните заклинания, но това може да се дължи на факта, че двете години прекарани сред елфите притъпиха магическите ми сетива.
Той се приближи до стената на замъка и погледна изписаната стена.
- Тук някой е писал руйни, при това с кръв .
Вгледа се в написаното, не нищо не можа да разбере.
-Не мисля че познавам този език, но аурата, която излиза от него не ми се струва много надеждна. Погледни, може пък да разбереш нещо от тази драсканица.
Отстъпи няколко крачки настрани, за да освободи на брат си място.
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Чет Апр 03, 2014 7:25 am

Вдигнах глава към него и забих поглед в лицето му. После се изшляпах по челото така, че сигурно имаше ехо.
- Руни... не Руйни. Букви, не руйно вино. Както и да е.
Заразглеждах драсканиците, състоящи се от прави линии, пресичащи се в доста правилни геометрични фигури. Можеха и да не са толкова лоши, но изглеждаха наистина ненадеждни.
- Асгардско Писмо. Писмото на северните богове от Асгард. Один би си издрал останалото едно око, ако види това. Най-долно пробната имитация на Асгардско писмо, правена някога. Изработката е толкова скапана, че може само Леден великан да го направи. Само, че няма толкова малки великани.
Загледах се в потъмнялата от времето кръв.
- Май е правено отдавна... Къде свършва написаното?
Заоглеждах се за края на реда.
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Чет Апр 03, 2014 7:32 am

-Асгардско писмо?
Зачуди се и отново загледа стената. Не разбираше нищо, досега не бе виждал подобен вид писменост.
-Това продължава по цялата стена, мисля че го има по цялото училище, дори вратата са изрисували.
Посочи на брат си местата където имаше подобни драсканици. Всички бяха на различна височина. Не бяха свързани, имаше оставено голямо пространство между всичките.
-Отивам да проверя дали има нещо и по страничните стени и отзад.
Изчезна зад близкия ъгъл и се появи след 15 минути.
-Навсякъде има подобни драсканици. Едната странична стена е изписана цялата отгоре до долу.
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Чет Апр 03, 2014 7:46 am

Огледах надписите с подозрение. Бавно вдигнах ръка и я поставих на камъка. беше студен, учудващо студен за това време на годината. Дори по стандартите на нашето метеорологично време, да не споменавам за сезона.
- Бариера?
Почуках по стената и подхвърлих през рамо:
- Дай да видим, някой използва асгардска бариера около руините на стар замък, отдавна изпразнен от министерството. Аз ли пропускам нещо, или някой се мъчи да натопи Одиновите деца за това, което ще стане във замъка?
Натиснах няколко пъти, имах особено чувство. Сякаш камъкът е по-гладък от колкото трябва. Сякаш беше покрит с невидим слой стъкло.
- Разбий тази стена, ако обичаш. - подхвърлих на Джас, понеже знаех, че той обича да троши неща, а аз не исках да хабя силите си, ако можех да го избегна.
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Чет Апр 03, 2014 7:54 am

-Вече не съм стария Джас, но пък ще направя нещо по въпроса.
Докосна стената, беше необикновено гладка. Извади Зевс от вътрешния си джоб.  Острието се наелектризира и той  го заби в стената и започна да я реже, както диамант реже стъкло. След няколко минути беше готов, прибра оръжието и бутна изрязаната част, тя падна навътре и се образува свод в стената.
-След вас.
Направи място, за да влезе Дред. След като магьосника влезе, Джас също се вмъкна и погледна вътре. Бяха в стария кабинет на брат му. Кабинета по Некроманство. По шкафовете все още стояха пълни бурканчета с някакви същества, но пък всичките книги липсваха.
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Чет Апр 03, 2014 8:05 am

Огледах помещението с известно пренебрежение. Харесвах стаята си. Всеки друг преподавател държеше да има стая на третия или четвъртия етаж, а личния му кабинет му да е дори по-високо. Само аз исках кабинет на приземния етаж и дори малко се цупих на Мел, че не ми позволи да заема едно от подземията, но тя искаше да не използваме подземни помещения, за да не увредим основите на сградата. Беше права все пак.
Огледах наоколо и взех един от бурканите. Вътре се чекнеше някаква гад, останала още от предишния преподавател.
- Добре, значи сте ми обрали инвенторията... голям праз.
Завъртях буркана и той заблестя в меко златисто сияние. По повърхността му започнаха да се появяват отражения от предишни случай. Появиха се ученици, които не бях виждал от години, плъхове, които бяха завзели кабинета след време, хора в официални униформени мантии, може би от министерството. Няколко тома с проклятия изчезнаха. Но повечето книги останаха. Продължих ретроспекцията и с любопитство виждах как две от книгите се вдигнаха на ръбчетата си и се заклатушкаха на някъде, изглежда им беше писнало да седят тук. Накрая видях и хората обрали останалите книги. Но не бяха хора. Бяха медночервени на цвят и с набито телосложение - Фел Орк, кланове на орките, които бяха зарязали не само зеления тен на расата си, но и бяха пренасочили своята лоялност към демоните.
- Ето кой е писал асгардски букви - подхвърлих през рамо.
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Чет Апр 03, 2014 8:13 am

Беше се загледал в гадориите по шкафовете и когато чу казаното от Дред се обърна и отиде до него. Успя да види последните образи от бурканчето.
- Орки!? За какво са им книги със заклинания на орки? Освен ако някой не ги е приучил да ги вземат.
Огледа помещението. Привидно всичко беше същото както преди години с малки изключения, столовете и чиновете бяха избутани в единия ъгъл на кабинета.
Огледа се и на другата страна.
-Явно са взели и катедрата ти.
Действително, цялата катедра липсваше.
-Може би, не са успели да премахнат заклинанията поставени над ключалките и са решили, че е по-добре да я вземат.
Нещо го накара да се замисли.
-Това нещо може ли да ти покаже кога се е случило всичко това?
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Чет Апр 03, 2014 8:29 am

Разперих ръце:
- Естествено, дай да му свием всичко, него нали го няма, той е във Ватикана а си пази задника от попве-педофили. Що не му оберем всичко до шушка... кретени.
С недоволно изражение разгледах празното място на катедрата си.
- Защо са ми взели катедрата? На бас се хващам, че някой серсемин ги е наел да му свършат тази работа, докато той си седи на топло и чака да му донесат най хубави артефакти от дома на Дред. Ама че скапаняци. Едно време ние си правехме всичко - търсиш го, вадиш го, разбираш го, пазиш го, трупаш го, местиш го, влачиш го...  А сега всеки новак се мъчи да открадне нещо от някого, че и да му вземе записките, за да не се умориш случайно да разбереш за какво служи това или онова. Добре... дай да си напъна кофалницата, кой може да наеме орки да му вършат работата.
Почесах се по главата и отидох до черната дъска. Натиснах я и тя се дръпна навътре, после се изтегли нагоре. Вътре беше пълно до горе с книги, свитъци и няколко едри скъпоценни камъка, светещи в противни, непостижими в природата цветове.
- За това не се праща орк, да върши работата на магьосник - подхвърлих с известно облекчение в гласа.
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Чет Апр 03, 2014 8:36 am

Засмя се. И отиде до дъската, която в последствие се оказа и скривалище.
-Орките вършат това което им е заповядано, така че спокойно можем да заключим, че и този който ги е пратил не е бил доста умен.
Опъна един стол от близкия ъгъл и седна, очакваше какво ще каже брат му.
-Чудя се дали същото се е случило и с кабинетите на останалите преподаватели?Може ли Мел или Мери да са имали нещо важно?
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Чет Апр 03, 2014 8:50 am

Разрових наоколо и метнах един от свитъците в кошчето. Едва ли някой щеше да изчисти после, ама...
- Ами дай да погледнем. Честно казано, аз очаквах повече...
Затворих тайното помещение и замислено огледах стените.
- Защо ще правят това? Първо ограбват всичко, после слагат бариера, което дори не отговаря на техния стил магия. Крадат купчина книги, които можеш да си купиш в почти всяка магьосническа книжарница... и катедрата ми. Да ми вземат шибаната катедричка.
Изритаха вратата, която се разпадна, изгнила от влагата. Ама някой въобще чистил ли е някога този замък? Изглежда така, сякаш е минал поне век. Като се замися.. някой въобще чистеше ли го и когато ние бяхме тук?
Излезнах в коридора и махнах на Джас да ме последва. Ботушите ми тропаха по пода, докато яростно оглеждах наоколо. Първо стигнахме до кабинета на Мери Сантяго. Вътре беше... те молам. Същото, само че ѝ бяха оставили катедрата. Рафтовете със специализиране литература бяха опразнени.


Оффтопик: Обяд, идвам след час!
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Чет Апр 03, 2014 2:46 pm

Излязох през разбитата врата на мръсния коридор.
-Не разбирам какво толкова си очаквал. Това са орки, наредено им е да вземат всички книги, защото ако ги пратят за някоя конкретна или ще оплескат нещата и няма да вземат нея или ще решат че е много ценна и може да я задържат за себе си, а това няма да е благоприятно за този, който ги е пратил.
Стигнахме до кабинета на Мери.
-Надявам се "Книгата на Мъртвите" и "Кабраксис" или както беше там да са у теб.
Влезе в помещението и го огледа обстойно.
-Мери трябва също да има някакъв тайник.
Замислих се над думите си и отново огледах стаята. Беше пълна с картини по стените, целият кабинет беше претъпкан, но пък беше уютно, макар че не бе чистено от години.
-Няма как да е зад библиотеката, защото книгите ги няма, а обикновено някоя от книгите е ключа. Възможно ли е някоя от тези картини да е ключа?
Картините бяха магически и хората нарисувани на тях имаха свобода да се движат от една картина в друга и да говорят. След влизането ни изобразените възнегодуваха и започнаха да се въсят.
-Още нехранимайковци дошли да крадат от директорката на училището. Първо онези от министерството, след това онези грозни чудовища, а сега и вие две момчета. Накъде отива магическия свят.
Останалите "хора" от картините закимаха одобрително за казаното от мъжа, който се бе скарал на момчетата.
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Чет Апр 03, 2014 4:21 pm

Поклатих глава:
- Именно. Книги, магически предмети, неща дето светят. Не едно подиумче, метър на два. Няма смисъл. Защо не са ми взели бурканите? Тях дори аз не ги искам... сигурно и те са се погнусили да ги пипат.
Повървяхме и отворих вратата на кабинета, пренебрегвайки хората по портретите. Да откъснеш смислен отговор от тях беше, все едно да си бъркаш в носа. Каквото и да намериш, няма да ти хареса и още по-малко ще ти е от полза.
- Некрономикон вече не съществува. Мери я унищожи, след като научих каквото мога от нея. Тя искаше да я унищожи още преди това, но аз се постарах да удължа живота на книгата достатъчно, че да запомня колкото мога повече... или да препиша това онова...
Бутнах вратата на кабинета на Мел. Избрах първо да влезем там. Вътре не беше пипано... не много. Кабинетът имаше вид на офис на нещо средно между делова дама, която обаче харесва Дневниците на Вампира. Голям плакат на братята Салватор висеше на една от стените. Обаче бяха странни. Лицето на единия беше с нарисувана с химикалка тъмна лепнала прическа. Другият - Стефан или както се казваше там, беше с нарисуван скапан триъгълник зад главата. НО и двамата имаха дупки, като пробивани с игла. Може би - стреличка за датс.
- Дай да видим какво липсва тук, ок?
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Чет Апр 03, 2014 4:35 pm

Влезе в кабинета на Мел, след брат си.
-Не мисля че тук е имало книги. Най-много да са свили някоя и друга бутилка уиски или някой светещ вибратор.
Подсмихна се. Огледа помещението. Погледна с лека надсмешка плаката на "Дневниците на вампира".
-Досега не бях влизал в кабинетите на Мел и Мери. Не мисля че нещо е изчезнало.
Излезе от помещението.
-Ела да проверим моят кабинет. Аз водех магическите дуели. За кабинет ми дадоха огромната стая за дуелиране. Вътре имаше само магически пръчки със зададени предварително заклинания. Мисля че имах един времевърт в катедрата. Имаше и книги, но не съм ги чел.
Подсмихна се и тръгна по коридора.
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Чет Апр 03, 2014 4:45 pm

Поклатих глава и разгледах наоколо:
- Неее, не мисля. Знам, тя беше кучка, но независимо от това имаше връзка с демоните и боговете от Олимп. За това и те домъкна тук, макар, да не си учителски материал. Искаше да може да ти свие Зевс или Посейдон. Е, не можеше... но все пак опита какво ли не.
Огледах кабинета. Нищо не липсваше, дори не беше кой знае колко прашно. Предполагам, че причината се криеше в това, че Мел тайничко си лъскаше това или онова. Предпочетох да пропусна покрай ушите си това за светещия вибратор.
- А и мислех, просто да го минем отгоре-отгоре, за да се съсредоточим върху кабинета на Мери после. А в твоя кабинет да си държал нещо много важно?
Замръзнах и се втренчих в пода, точно под плаката на онези двама тюфлека. бше кръгло петно точно там, на килима, където късите косми на килима бяха сплъстени и бели, сякаш прикривани от останалата част от килима. В свършено кръгла форма. Сякаш някой беше държал чиния тук. Навъсен се втренчих в нещото и подхвърлих ан Джас:
- Някаква идея какво е това?
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Чет Апр 03, 2014 4:51 pm

-Имаше един времевърт и няколко прототипа на нови оръжия в катедрата ми. Не бяха нещо особено, но пък си ги биваше. Спомням си че направих няколко заклинания на ключалките на катедрата, така че може да се притесняваме за тях ако са я отмъкнали.
Беше вън на коридора, но когато брат му му зададе въпроса се вмъкна отново в кабинета и застана до него и загледа съвършено кръглото петно на пода точно под плаката.
-Може да е правила някакви заклинания под плаката и това да е останало от някакъв артефакт.
Прозвуча доста глупаво, но друго не ми идваше на ум.
-Или някой орк го е направил. Но с какво?
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Чет Апр 03, 2014 5:04 pm

Загледах петното, сякаш беше нещо важно. Можеше и да не е. Но трябваше да знам. Погледнах на другата страна. И се усмихнах мрачно.
Мелиса Джоунс имаше много недостатъци, но не беше идиот. Точно срещу този плакат имаше огледало. Проближих се и опрях ръце в неговата рамка. През него преминаха образи и замръзна в един слънчев следобед, кой знае кога. Но там личеше ясно какво беше имало там. На пиедестал, кръгъл като половин колона, имаше висок цилиндър от кристал или стъкло. А под стъклото... нещо, което никога не би обърнала внимание модерна съвременна.. кучка като нея. Беше чук. Хубаво направен, здрав, сериозен чук с метална глава и дръжка, увита в потъмняла и изтъркана от употреба кожа. Приличаше на онези подиум, на който Чичо Скрудж си държеше паричката.
- Не е проста на'ща Мел - подхвърлих аз, - Виж какво си е пазила тук. И забележи, само него са взели от целия кабинет.
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  Empty Re: Дворът на академията

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите