Академия Йохай
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Дворът на академията
Дворът на академията  - Page 2 Icon_minitimeЧет Авг 09, 2018 8:16 pm by Соларис Дредмастър

» Тук си създайте герой
Дворът на академията  - Page 2 Icon_minitimeНед Май 31, 2015 10:35 am by KateTood

» Спамландия
Дворът на академията  - Page 2 Icon_minitimeПет Сеп 12, 2014 1:57 pm by Соларис Дредмастър

» Ривърдел - елфическия град
Дворът на академията  - Page 2 Icon_minitimeСъб Май 10, 2014 2:13 pm by Соларис Дредмастър

» Самотната Планина
Дворът на академията  - Page 2 Icon_minitimeПет Апр 11, 2014 7:24 pm by Соларис Дредмастър

» Bifrost - The rainbow bridge
Дворът на академията  - Page 2 Icon_minitimeСря Апр 09, 2014 4:51 pm by Irridius Ar. Dreadmaster

» Empire State Building("Олимп")
Дворът на академията  - Page 2 Icon_minitimeСъб Апр 05, 2014 6:38 pm by Соларис Дредмастър

» Планината на боговете
Дворът на академията  - Page 2 Icon_minitimeСъб Апр 05, 2014 3:43 pm by Irridius Ar. Dreadmaster

» Тризъбецът на Посейдон
Дворът на академията  - Page 2 Icon_minitimeСъб Апр 05, 2014 12:59 pm by Irridius Ar. Dreadmaster

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 25, на Нед Юни 25, 2017 10:47 am

Дворът на академията

2 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Сря Апр 02, 2014 3:43 pm

First topic message reminder :

Това е дворът на академията, където учениците се събират след учебните занятия, за се забавляват и разпуснат \ Smile
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down


Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Чет Апр 03, 2014 5:12 pm

-Мхм ... По-дяволите та това е чука на Тор, сина на Один.
Развълнувах се.
-Онова отвън по замъка сигурно е писмо до Тор. Дали той знае, че Мьолнир е бил у Мел? И още по важно какво ли ще стори щом разбере сега къде е.
Неволно погледна през прозореца, като очакваше да види пороен дъжд и светкавици, но всичко си беше както преди. Една обикновена вечер в зловещия изоставен замък.
-Мислиш ли че са били пратени тук заради чука и са взели каквото намерят, за да не будят подозрение ако някой се върне?
Тази мистерия го развълнува дълбоко и той погледна навън през врата дългия коридор, но не видя нищо.
-Извинявам се, но ще те оставя за няколко минути.
Пое бегом надолу по коридора, стъпките му отекваха в студените каменни стени, докато изведнъж шума не спря и не бе последван от искърцване на врата.
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Чет Апр 03, 2014 5:23 pm

Закимах многозначително:
- Дааа, звучи логично. И какво? Нещо като заложник? Кой взема чук за заложник? Или пък го изнудват. Защо ще го изнудват с чук, който е бил при Мел?
Неприятна мисъл ме връхлетя, но я подминах:
- Защо Тор въобще си е дал Мьолнир на Мел? Знам,че тя беше много заета със... нали се сещаш, но едва ли е ЧАК толкова добра?
Самата мисъл ме накара да се изчервя и погледнах на страни със смес от срам и леко озадачение. Мел имаше своите начини да действа.
- А и тя все се мешаше със Олимпийските богове, не със Северните.
Почесах се по главата. Сега вече се сговняше положението. Ако Один разбере, че смъртна е отнела чука на Тор, първо ще го нашляпа него, а после ще ни смачка като буболечки. И то не нас а само замъка. А те какво си мислят тия орки? Че няма да им дойде лично Татко Один и да го нашляпа
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Чет Апр 03, 2014 5:33 pm

Отново се чуха стъпки и аз влязох през вратата, на гърба си носех един мъртъв орк. Миризмата беше отвратителна. Оркът беше умрял преди няколко седмици и сега трупът тепърва бе започнал да се разлага.
-Опитали са да отворят и моята катедра. Има още дузина такива в моя кабинет.
Писна ми да го държа за това го хвърлих на коридора и затворих вратата, след това се отправих към прозореца и го отворих.
-Мел се меша навсякъде. Но докато тичах по коридора се досетих, че Мьолнир е омагьосан да се подчинява само на Тор, нещо като Посейдон, с малката разлика, че моето оръжие може да го откраднеш, но няма да го ползваш, докато чука не може да бъде вдигнат от никой друг освен бога на светкавиците. Все без чука, той си остава просто безсмъртен глезльо. Той му позволява да лети и да използва светкавиците, без чука, той буквално не става за нищо.
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Чет Апр 03, 2014 5:42 pm

Навъсих се мрачно:
- Аха, щото с чука е голяма работа. Такива са си боговете - вечната младост, значи че не остаряват, а следователно и не помъдряват. Следователно им дай само да пият, ядат, да се бият и да правят това, дето Мел толкова го обичаше, че си имаше отделни заклинания само за него.
Разръчках с пръст няколко шишенца с парфюми на кабинета.
- Отвори си кабинета и си прибери нещата. Отиваме да намерим Мьолнир, преди да е станало прекалено късно. Имаме две задачи. Първо, да разберем как няколко миризливи орка са успели да понесат легендарен чук с непобедима гравитационна магия. Второ и по-важно - за какво им е въобще притрябвал. Ако никой не може да вдигне чука, дали ще е нужен на някого. Освен ако не иска да затисне нещо така, че никой да не може да го отвори или помръдне.
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Чет Апр 03, 2014 5:51 pm

-Нямам какво да взимам от кабинета си. Готов съм да тръгваме. Само ми дай шанс да се махна тези мъгълски дрехи.
Нещо просветна и аз вече бях, в своите магическа мантия, когато бях малък изглеждах нелепо, но сега сякаш излъчвах авторитет.
-Нека не забравяме, че гравитационната магия е толкова силна, че чука бива постоянно привличан от земната повърхност и няма да се заседи за повече от секунда в стъкления похлупак, а веднага ще разбие пода, освен ако самият Тор не го е поставил там.
Дооправях външния си вид и за това не гледах Дред.
-Затова не бива да изключваме хипотезата, че чука, който се е намирал в тази стая може да е бил менте.

http://gallery.minitokyo.net/view/336684
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Чет Апр 03, 2014 6:03 pm

Потрих нос съсредоточено и подхвърлих с леко озадачено изражение.
- Знаеш ли, и това е вариант. Май все пак си помъдрял...
Малко ми беше сконфузно да не не се чувствам вече толкова по-умен от брат си. Бях свикнал да е импулсивния супер активен чишит, който трябваше да халосаш здраво с жезъла си, за да спре да тича наоколо и да бие всеки, който може би щеше предприеме враждебно намерение спрямо него или теб или дори някое бездомно куче.
- Може да е фалшив. Но може и да е истинският. Защото не са взели чука... взели са подиума. А той не е обвързан със заклинанието на чука. Във всеки случай трябва да сме подготвени за всичко. Вече патих със супер герои, не искам пак да виждам някой облечен в трико и със слипове отгоре.
Преминах към кабинета на Мери Сантяго, заместник - директора. Тук също бяха ръшнали. Изглежда дори тъпите орки имаха достатъчно акъл да не търсят нещо ценно при директорката ни.
Врата обаче беше залостена и дори аз не виждах начин да вляза.


Оффтопик: Искаш ли да ти покажа нещо?
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Чет Апр 03, 2014 6:15 pm

Зарадвах се на комплимента на Дред. Вече не бях старото си аз, но не казах нищо по въпроса.
-Да, ако върху е направена много сложна противодействаща магия на пиедестала. тогава лесно може да се изнесе.
Въобще се бях сетил за подобно нещо.
-Прави си, Мел не е толкова тъпа за колкото я мислехме.
Обузда вълнението си и се опря на бюрото.
-Къде ще отидем първо, имаме нужда от информатор, от който да разберем местоположението на орките.
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Чет Апр 03, 2014 6:30 pm

- Не е трудно. Вече имаме орк.
Ритнах трупа, който Джас беше Джаснал на пода. Наведох се над него и замислено се втренчих в него. Орките нямаха толкова концентрирано съзнание, че да поддържат душа. Имаха дух, разбира се, но той не се насочваше към рая или ада, а се сливаше с духовете на предците си наоколо, и само техните шамани, след като прекалят с пушенето на треви, можеха да видят, като духовна тълпа, от която е почти невъзможно да се отдели едно конкретно съзнание. За това некромантското призоваване нямаше да получи никакъв резултат. От друга страна, много можеш да научиш за един орк само като го разгледаш.
- Значи имаме Орк с черна коса - значи не е от севера. Червена кожа - служи на демоните или негови предци са служили на демони. Така - има широки панталони, кожени. Имитация на Чарлстоун от седемдесетте. По-скоро като самурайските гащи, дето съм ги виждал. Няколко оркски племена имаха връзка с имитация на самурйското облекло, но никога не бяха виждали жив самурай. Да знаеш кое е неговото оръжие?
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Чет Апр 03, 2014 6:37 pm

-В кабинета ми има още дузина трупове. Не мога да позная, кое е неговото оръжие.
Опитах се да се сетя, но сред толкова трупове и мечове надали можеше да отгатне кой беше търсения.
-На катедрата имаше направени магии в стил "ретро Джас". Много смърт, много кръв. Мечовете бяха еднакви. Единственото, което ги отличава един от друг са надписите по остриетата. Всичките бяха различни, като че ли мечовете бяха специално изковани за всеки един от тези глупци.
Погледна трупа и едва се сдържа да не повърне.
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Чет Апр 03, 2014 7:12 pm

Разгледах озадачено трупа. Тогава го видях. За врата му на дървена рамка имаше закрепен флаг, който се падаше някъде на равнището на главата му. Беше флаг, който трябваше да се развява когато тича, не по-голям от флагчетата дето ги дава в Макдоналдс преди години.
Измъкнах го изпод главата му и го разгледах. Макар и изцапан с черна оркска кръв, все още личеше изображението на него. На виолетов плат бяха изрисувани и то доста ясно и отчетливо три планински върха с изгрев. Доста жизнерадостен герб за орките, които обикновено рисуваха вълчи глави и черепи на крокодили или дракони.
Вдигнах го към Джас и подметнах:
- Да си виждал такъв знак? Че на мен не ми е много ясно какво прави тук.
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Чет Апр 03, 2014 7:18 pm

04.04.2014Взех флагчето и го огледах.
-Това ми напомня за "Тризъбеца на Посейдон", онази планина разположена удобно на един остров в Индийския океан. Името и идва заради трите върха и разбира се факта, че се намира на остров.
Обърнах флагчето от другата страна, нямаше нищо.
-Може да е като индиански тотем. Тази рисунка може да е свързана с името на този глупак, който между другото, започва да мирише ужасно.
Подадох главата си през прозореца и поех глътка свеж въздух.
-Може би тези глупаци идват от там, острова се намира близо до екватора, и е безлюден, до там се правят само разходки с лодки за туристи, но никой не смее дори да се приближи на повече от 200 метра до острова, смята се че там витаят зли духове.
Подсмихна се.
-Тези мъгъли с техните развинтени фантазии. Може племето на тези глупаци да е отговорно за лошата слава на острова.
Огледа навън. Първи признаци за приближаващият се изгрев вече бяха налице.
-Постарали са се изчезването на чука да не изглежда съмнително,взели са всички книги и всички боклуци, които са намерили, не казвам че са свършили доста добра работа, но защо са изоставили умрелите си съмишленици? Все пак гледката на дузина мъртви орки не е толкова безобидна в това изоставено училище.
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Пет Апр 04, 2014 5:08 pm

Вдигнах рамене:
- Ами от къде да знам? Предполагам, че е недомислица. Орките обикновено много държат да изгорят телата на падналите в бой. Освен ако не са били толкова пропаднали мародери, че дори елементарни религиозни задачи като тази им се е струвала прекалено изтънчена за тях.
Изправих се и се протегнах. Вонята на орка ми дойде ори на мен в повече, а аз бях прекарал бая време ровейки из гробовете на хора, разложили се в различни степени.
- Предполагам, са се надявали Один просто до стовари някоя мълния над целия замък и да изгори всичко.
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Пет Апр 04, 2014 5:22 pm

-Имаш право.
Направих му място до мен на прозореца.
-Но явно Один все още не е разбрал, щом тази съборетина е още жива.
Погледна през прозореца Асгардските драсканици по стените.
-Мисля че трябва да изтрием тези глупости от стените, за да имаме преднина пред Тор и Один ако евентуално разберат за чука. Ти какво мислиш? Това ни дава шанс да разследвам без странични намеси.
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Пет Апр 04, 2014 5:49 pm

Въздъхнах и станах:
- Дай да се вдигаме от тука. Остави някой фамилиар или домашен дух да оправи надписите. Че ако седим да стържем от стените, ще остареем и побелеем.
Излезнах от кабинета и поех надолу по коридора, без да гледам зад гърба си, дали идва или не. Чудех се кой ще наеме орките. И не ме притесняваше липсата на отговор, а по-скоро огромното количество потенциални отговори.
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Пет Апр 04, 2014 5:55 pm

-Да, а след като изтърка стените ще го накарам да ни направи чай и кифлички за закуска.
Казах го саркастично и  тръгнах след него.
-Една проста магия за почистване и надписите ще изчезнат.
Обърнах се за последен път и огледах коридора.
-Имам чувството, че не сме сами в тази стара съборетина.
Обърнах се и тръгнах след него. След няколко минути вече бяхме отново на двора. Направих нужното заклинание и стените се очистиха.
-На къде сега?
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Пет Апр 04, 2014 6:32 pm

Погледнах на страни с малко притеснено изражение. Магиите за чистене не ми бяха силата. Веднъж се опитах да накара една гъба да измие едни чинии... от къщата остана само една опушена тухла.
- Предлагам да действаме по основната линия, която имаме. - заговорих загледан на север. Едва ли щях да видя огромен черен облак с Один на него, засилил се да ни издуха къщата. - По-добре ще е да действаме по-прикрито. Чукът не е лесен за унищожаване, но има опасност да загубим доста книги при някоя паника. Предлагам просто да се покажем, мирно и тихо, да ги питаме по твоя начин, по-точно - по твоя стар начин, кой ги е наел да се шматкат в околията на училището. После отиваме при този, който ги е наел му пръсваме задника на атоми. Просто, ясно и категорично.
Погледнах към Джас с обичайния си вид на отегчена костенурка.
- Навит ли си за малко взривяване?
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Пет Апр 04, 2014 6:40 pm

-Съгласен съм да ги опухаме, но ти каза че трябва да действаме по прикрито, а цял остров пълен с мъртви орки не е много "прикрито", ако не друго поне вонята ще привлече вниманието на някой.
Брат му го погледна сякаш не можеше да го познае. Направих се че не съм видял и изпуках пръстите си.
-Ще измислим нещо когато стигнем там и видим какво е положението. Дай ми Посейдон да ми е подръка ако стане нещо, мисля че ще се справя.
Прибрах оръжието си и почувствах силата му, която отново се вливаше в мен като мека топлина.
-Но все пак се моли да не се случи както с Атлантида при първото ни пътуване във времето.
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Пет Апр 04, 2014 6:52 pm

- Е, сега - вдигнах рамене малко кисело, - Не можеш да сравняваш един остров с орки със Атлантида. Преди всичко, Атлантида имаше стотици години просперираща цивилизация. А от другата срана имаме един остров пълен с орки, миришещи до небето, независимо живи или мъртви.
Подритнах някакъв камък, когато излезнахме на двора отново:
- Мен ако питаш, ако потопим острова, само ще помогнем за козметичното състояние на острова. Веднъж в историята на оркското население, ще се изкъпят. Но да де... по-добре да не се стига до там. Мен ме води по-проста логика. Ако избием орките, следващите наемници ще са нови, неясни, неизвестни и пълни с трикове, за които не знаем и ще ни се стъжни.
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Пет Апр 04, 2014 7:01 pm

-Прави си.
Съгласих се и също погледнах на север загледан в сивото небе.
-Трябва предварително да изготвим план за действие.
Обърнах се към Дред.
-Най-добре ще е да се промъкнем и да отвлечем един или два орка, някои по високо в тяхната йерархия, за да не може някой да им противоречи и същевременно да са запознати с този, който командва тук. Ще изчетем мислите им и ще им направим заклинание за изтриване на паметта, дори може да ги внедрим като наши агенти. Работата ще се проточи, но накрая ще разберем всичко, което ни трябва и същевременно ще останем в сянка, сякаш никога не сме били тук.
Погледна още веднъж съборетината пред себе си.
-А колкото до нашите "агенти", едно заклинание за подчинение на ума и ще са напълно под наш контрол. После ще процедираме според ситуацията, ако се провалим в атаката срещу главния, ще ги оставим като троянски коне зад вражеските стени. А ако ни се отдаде да вземе чука ще ги трепем.
Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Irridius Ar. Dreadmaster Пет Апр 04, 2014 7:13 pm

Поклатих глава:
- Струва ми се излишно да подхващаме толкова от далеч задачата. За да внедряваме хора сред тях, това означава по-дълготрайна мисия. А времето ни е ценно. Предлагам да го направим чисто и ясно. Отиваме, като се преструваме, че искаме от тях същото, което иска всеки, който има нужда от подобна услуга, каквато те предлагат. Тогава се явяваме пред най-високата им инстанция, подчиняваме самия него, правим каквото предложи и си имаме цяла оркска армия, която дори не подозира, че работи за нас безплатно.
Пъхнах ръка под сакото си и извадих пергаментов свитък, пожълтял и оръфан от употреба. Телепортиращият ми свитък.
- Признавам, че не е много умна идея, но ми се струва най-изчистен план. По-малко неща да се объркат. А и... да си призная, не вярвам чука да е още там. Човека, който ги е наел си го е прибрал още отдавна отдавна.
Разгърнах свитъка и около нас се издигнаха няколко светещи сини руни, аве на кратко нещо такова:
[url=https://2img.net/r/ihimizer/img28/8369/human51.jpg]Телепортация[/url]
Irridius Ar. Dreadmaster
Irridius Ar. Dreadmaster
Ръководител
Ръководител

Брой мнения : 2545
Присъединил : 08.05.2011
Години : 35
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Ариана Дъмбълдор/Мери Сантяго, hrisi, ellgg, Джаспър Спайдюд
Гадже: Мерилин Сантяго
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Соларис Дредмастър Чет Авг 09, 2018 8:16 pm

Луната огряваше силуетите на рушащата се крепост и някога прекрасният училищен двор. От предишното величие на това магическо място не бе останал и помен. Тревата спокойно надвишаваше половин човешки бой, а каквото беше останало цяло от някогашните стени на замъка, сега бепе покрито от буйна зеленина и плесен. Старата входна порта лежеше пропаднала пред някогашния портал, или поне каквото бепе останало от кованото желязо по нея. Нощта беше тиха, спокойствието биваше нарушавано периодично само от вятъра, който преминаваше през високата трева и се губеше някъде в гъстата тъмна гора, която бавно беше започнала да завзема отделни части от тревните площи. Чу се леко ПУК и аз се появих насред "двора". За трети път през последните 5 години навестявах това забравено от боговете място. На моменти ме обземаше силна носталгия ... Бях на 11 когато брат ми ме довлече тук уж да останем за малко. Той дори се съгласи да преподава докато аз изживявах дивотийте си на воля. И останахме две цели години, срещнахме нови хора, някой приятни, други не толкова. Тази прекрасна утопия приключи точно толкова бързо и безцеремонно както и беше започнала. Всички магически артефакти бяха конфискувани от Ордена на Искрата, магическите зверове бяха преместени от гората, дори магическите щитове бяха свалени ако се съди по останките от лагерни огньове, опаковки от храна и бира.
Изсумтях раздразнено:
- Това място трябва да приютява млади магьосници и хора със способности ... а не свърталище на отрепки
Обърнах гръб на разрушената грамада и се взрях в кристалните черни води на езерото. Дали някога някой ще се завърне на това място? Кой знае
Леко се извърнах назад, зачудих се дали да не кажа нещо, може би едно последно сбогом на старата съборетина, колкото и мелодраматично и красиво да звучеше нямам намерение да говоря на някаква купчина стари камъни ... Обходих, за последно, с поглед околността и изчезнах. Кой знае, може пък някой ден съборетината отново да ни сбере.

Соларис Дредмастър
Соларис Дредмастър

Брой мнения : 2361
Присъединил : 08.05.2011
Години : 26
Местожителство : Академия Йохай

Характеристика/Статистика
БФФ: Iridius Ar. Dreadmaster , Ели, Хриси, Мелиса, Ариана, Деймън, Хърмаяни , Диана, Ади, Том
Гадже:
Доброта:
Дворът на академията  - Page 2 Left_bar_bleue100/100Дворът на академията  - Page 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

Върнете се в началото Go down

Дворът на академията  - Page 2 Empty Re: Дворът на академията

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите